Příběh

Příběh klubu.

Zápisy ze schůzek. Co jsme prožili, zjistili a objevili. Pojď to objevovat s námi - aspoň tady na webu.

21. října 2023

První schůzka klubu v tomto školním roce. Bylo nás celkem 13. Devět dětí a 4 vedoucí. Setkání začlo netradičně - rozdělili jsme se do dvou skupin a museli jsme stopovat 2 vedoucí, kteří se různě pohybovali po městě a my jsme měli zaznamenávat, kudy šli a co všechno dělali - a oni nás nesměli zpozorovat.

Dopadlo to různě. Jedna skupina úspěšně dosledovala svého vedoucího až na základnu, druhá ztratila jeho stopu kousek od náměstí. Nakonec jsme se v pořádku sešli na základně, kde jsme měli program o přátelství, zahráli si hru o přátelství a na závěr si dali i večeři.

Zjistili jsme, že jsme téměř nefotili. Přiložená fotka jen dokládá, že jsme se opravdu sešli. :-)

4. listopadu 2023

Tak na této schůzce jsme byli trochu v jiné sestavě než na první. A hlavně: bylo nás 15! 

A co jsme dělali? Hráli hry, při programu jsme mluvili o zklamání a pak byla výborná večeře - schůzku jsme zakončili burzou, na které mnozí z nás utratili svoje Exitcoiny. Tentokrát máme ze setkání i nějaké fotky.. :-)

18. listopadu 2023

Stručně. Sraz u kina. Matěj tak tak. 12 účastníků, 4 vedoucí. Hry. Diskuze na téma 'pravda a lež'. Pravda vyšla najevo. Už víme, kdo před 5 lety rozbil mikrovlnku. Další hry. Ti lepší nemusí být lepší. Večeře. Kátiny sušenky. Burza. Cestou zpátky přes město některé pronásledovala černá kočka. Utekli ji.

2. prosince 2023

Tuto sobotu jsme se sešli už přímo v domečku. Úvodní hry byly: podsedávaná a hra na faráře - jako farář začal a skončil Michal. Tématem programu byla víra. Co to je, jak se projevuje a máme s ní nějaké zkušenosti. Komu věříme a proč? Večeře byla pestrá, Kofola, zapékané rohlíky a tousty a Natálčiny výborné jablka v županu (museli jsme si dávat pozor na knoflíky, abychom si nevylomili zub :-) ). Poslední hra před burzou byla dost dobrá - vyslanci z každé skupinky dostali úkol, který museli ostatním pantomimicky předvést a ostatní to museli všichni udělat - např. postavit se na židli, obout se, seřadit se podle velikosti atd.  Bohužel se tentokrát zase skoro nefotilo. Tak aspoň něco. Jo, málem jsem zapomněl - Radka šla málem domů bosa. :-)

16. prosince 2023 - Vánoční schůzka

Tuto sobotu jsme slavili Vánoce. Hráli jsme hry, rozdávali si dárky a Kofola tekla proudem :-). Velký úspěch měl Kahoot, který připravila Naty (foto chybí).

13. ledna 2024

5:4 (kluci:holky) + vedoucí. Hra s kartama, pešek, program na téma radost, hra s balónky, bingo, večeře (super slaný štrůdl od Naty), burza.

27. ledna 2024

Dnes nás bylo 15. Protože někteří byli na klubu poprvé, tak jsme si na úvod zahráli několik her, abychom se více seznámili a osvojili si svá jména. Diskuzní program navázal na minulý program - hovořili jsme o tom, jak člověk může mít blízký vztah s Bohem a tím i jistotu, že jednou bude v Jeho přítomnosti. Vedoucí se s námi rozdělili o zkušenosti, jak tuto životní změnu prožili oni. Následovala svačina, po které jsme si zahráli živé piškvorky. Setkání uzavřela tradiční burza, při které jsme mohli utratit svoje EXITcoiny.

10. února 2024

Dnes jsme si setkání opravdu užili. Bylo nás celkem osmnáct a to už je znát. Co jsme všechno dělali - hráli jsme hry (vyvolávanou: lenochod, lenochod - číča, číča; chytání kelímků pod stolem a po svačině jsme si zahráli na sardele). Program byl o Boží lásce - říkali jsme si, že mu na nás záleží a poslechli jsme si příběhy, jak to někteří prožili ve svých životech. Tohle setkání bylo taky jedinečné tím, že jsme poprvé na klubu zpívali písničky. Jak jsem už zmínil, nesměla chybět ani svačina a na konci setkání klasická burza, kde se mohly utratit získané EXITcoiny.

24. února 2024

Než bude zpráva, co jsmě dělali, zkuste to odhadnout z fotek a videa.

9. března 2024

Přátelé, co se všechno na tomto setkání dělo? Hráli jsme hry u stolu - s mincí s klokany, a dřevo-nos. Následoval program o ovoci života a důležitosti učit se od 'mistra'. Tento příklad oživily hrozny vína. Následně jsme si zahráli mafii, dali svačinu a závěr patřil opět mafii a tradiční burze.

23. března 2024

Opět se to stalo! Nikdo na této schůzce nefotil. Takže se budete muset spokojit pouze s informací, že jsme sešli, zahráli hry - elektrika, bludiště, mrakodrap a taky jsme hádali, co jsme za pohádkovou postavu (to jsme měli napsané na papírku na čele a ostatních jsme se mohli ptát jen otázkou, na kterou je odpověď pouze ano/ne). Program byl na téma vnitřní čistoty - abychom si život nezašpiňovali věcmi, které nám škodí - nevhodné filmy a pc hry, nezdravá přátelství atd. Štěpán to ilustroval na sklenici s vodou, do které postupně kapal nějaký černý sajrajt, sypal kafe, hlínu a kameny. To by fakt nikdo nechtěl pít. Jenže pod vlivem věcí, které si pouštíme do života pak i my můžeme toxicky působit na své okolí i na sebe samotné. Svačina byla výborná - slaný štrůdl a mazanec. Během burzy se jen někteří odvážili nakupovat. Bylo nás patnáct a těšíme se na příště!

6. dubna 2024

Tentokrát několik fotek máme. Program byl o tom, že každý jsme důležitý, jsme originál a máme svoji hodnotu - ať si kdo chce co chce říká..

Hry: korálky sudá-lichá, citróóón, ... a ta hra s míčem, co vidíte dole na fotce.

Příběh klubu v minulých letech